Stránky

Aktuální polská inspirace

Minulý týden jsem objevila další rozměr polského designu, který mě přesvědčil, že zdejší kreativní práce stojí za pozornost. Začínám tušit první společné rysy. Je v tom vášeň i touha po klidu, se kterou souvisí určitá živočišnost v minimalistickém podání. Typická je zkratka a čisté provedení inspirované přírodou i současnými trendy. I když se dá vlastně říct, že příroda a současné trendy začínají být téměř synonyma. Příroda je teď prostě trendy. I v polsku.

Gie El Home

Obdiv k tradičnímu řemeslu, přírodním materiálům a úspornému provedení s dotekem umění chrakterizuje bytové doplňky značky Gie El Home, kterou jsem objevila díky kampani na Bonami. Zaujala mě lokální ruční výroba, jemně svěží barvy a hlavně něžnost labutích váz ...

Labutí váza, lněné polštáře s barevným lemem a lampa z měděných trubek jsou teď na Bonami.
Ta lampa je prostě nádherná ...
... a ty labutí vázy taky.

Ilustrátorka Magdalena Pankiewicz

Tak trochu vintage comics, barevný minimalismus a ženskost, kterou v kresbách miluju. A moc se mi líbí všestrannost, se kterou Magdalena svůj talent využívá. Její kresby se totiž neobjevují jen na plakátech nebo stránkách časopisů, ale taky třeba na nábytku nebo obřích foto kulisách. Just love it.)

Ilustrace pro Soul Magazine 
Ilustrovaný kabinet přesně pro mě.)

Oversize fashion by Joanna Wodzińska

Ležérně, nařaseně, uvolněně a ve výsledku docela (hodně.) sexy. Takovou módu tvoří Joanna Wodzińska a přesně tyhle kousky mi chybí ve skříní. Ze všeho nejvíc asi ta sukně  (na večer) a tepláky (na doma), ale šaty (na léto) a over size triko (na kdykoliv) by se mi šikly taky.
Zdroj fotek: Návrhářčin e-shop

8 komentářů

 1. triko se sukní a šaty a vůbec všechno - křehký Ach:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je, že jak je to trošku větší, tak v tom člověk i křehce vypadá. Nebo aspoň v to doufám.)

   Vymazat
 2. Ani ty šperky, co má Joanna na e-shopu nejsou k zahození ;o)

  OdpovědětVymazat
 3. Ty máš vždycky nejlepší tipy! Líbí všechno. Nejvíc ale labutí vázy a ta černá dlouhá sukně. Ta by se mi hodila na flamenco :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju a vázu i černou sukni bych taky brala hned. I když ne na flamenco. Já netančím.)

   Vymazat
 4. Jéje, to je krásy! Tento výběr by mě plně uspokojil. K té lampičce bych přivítala i lustr, o takovém sním, ale zase mi tu věšej nějaký art-(k)deco. ;-) Poláci válej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak a zrovna Tvůj blog mě o tom při reportu té polské výstavy dost přesvědčil.)

   Vymazat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)