Stránky

Old school grafika od Zim & Zou

Grafika bez použití počítače? Nemožné! A přece to jde. Stačí vám k tomu papír, nůžky, nějaký ten talent a hodně kreativní mysl. Francouzské duo grafiků Zim & Zou tímhle vším vyniká a jejich papírové sochy a instalace naprosto berou dech. Cover časopisu v jejich podání nezobrazuje digitálně vytvořené dílko, ale zachycuje poctivou trojrozměrnou práci. Z papíru, plsti nebo třeba kartonu. Podívejte se na to a vsadím se, že budete ve stejném úžasu jako já. 

Papírové kuře v reálu ... 
... a na obálce přílohy časopisu Fricote o užívání japonských surovin v evropské kuchyni. Zdroj: Zim&Zou
Další magazínový projekt, tentokrát pro časopis Der Spiegel na téma Vitamins & Placebo
Vitamins&Placebo

Ovšem úplně nejkrásnější je výloha pro barcelonský obchod luxusní značky Hermès, do které se přestěhoval pan lišák se vším, co potřebuje k pohodlnému životu. Samozřejmě včetně šátků a doplňků Hermès. Lišák je vyroben z kousků kůže, jeho vybavení je pak celé vytvořené z papíru. Fotky jste určitě zahlédli na FB, Pinterestu nebo Twitteru, protože se v červenci staly hitem internetu ... čemuž se ani trochu nedivím.) 


Kožený pan lišák ...
... a jeho domácnost. Foto: Zim & Zou


The Fox's Den 
A takhle se pan lišák a jeho domácnost vyjímají ve výloze barcelonského obchodu Hermés. Foto: Nacho Vaquero Zdroj:  Zim & Zou

Další fotky úžasných projektů od dua Zim & Zou, ze kterým stojí Lucie Thomas a Thibault Zimmermann, najdete na jejich webu.

Zim & Zou

10 komentářů

 1. Já jsem bez dechu! Úplně! Fantastické!

  OdpovědětVymazat
 2. Wau, úžasné!!!

  http://nela-prochazkova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Jo tohle hraní s prostorem je úžasný. Ta liška je kouzelná. Mě se třeba strašně líbí ty 3D obrázky na silnicích - kdy nevíš zda je to skutečnost či nikoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně ta liška teda maličko děsí, ale povedená je moc:) Ale ty papírové dekorace/nábytek, ty bych si některý hned vzala dom.

   Vymazat
 4. Stela by byla nadšená z toho vaření. Škoda, že to není možné koupit.

  OdpovědětVymazat
 5. Naprostá pecka!Tu lišku chci k nám do lesa!!:)

  OdpovědětVymazat
 6. Lišák s domácností mě naprosto dostal, ta barevnost je úžasná, tak hřejivá!

  OdpovědětVymazat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)