Stránky

Moje malá sestra Anežka

Narodila se, když mi bylo 13, a jistě ovlivnila mou touhu mít brzo vlastní děti.) Dodnes nechápu, že mi ji máma tak bezstarostně svěřovala na hlídání. Jednou jsem ji dokonce vzala i na rande. Byla ještě miminko v hlubokým kočárku a chlapec byl trochu překvapen:) Byla jsem rozhodnutá jí dovolit a dopřát všechno, co mě moje máma zakazovala, a tak jsem si jí strašně moc rozmazlila. Jediné, co jsem jí zakazovala, bylo používat moje malovátka, ale byla šikovná, a pomohla si k nim sama. A takhle to někdy dopadalo:


Když ale byla větší, do tajů světa krásy jsem jí zasvěcovala ráda. Česala jsem jí, malovala pusu a oblíkala do šatiček, ze kterých jsem já už vyrostla. Protože se mnou celé svě dětství bydlela v jednom pokoji, dělala to, co viděla u mě. Kreslila, dekorovala si pokojíček, vymýšlela módní kombinace a trávila čas před zrcadlem:) 


Když Anežka začala chodit do školky, nastaly jí krušné časy. Skoro s nikým si nehrála a některé děti se jí smály, protože byla menší než ostatní. Narodila se totiž s achondroplazií - nemocí malého vzrůstu, při které má člověk zkrácené končetiny. Prožívala jsem to s ní a bylo mi to hrozně líto. Celé naší rodině. Naštěstí se ale stal malý zázrak. To, co příroda Anežce nedala na centimetrech, ji bohatě vynahradila na skvělé povaze a krásné tváři. Z roztomilé holčičky vyrostla krásná slečna, která má optimistický přístup k životu, skvělý smysl pro humor a řadu dalších předností. Umí například krásně zpívat a taky dokonale rozumí tomu, jak věci fungují. Je to rozený technik, což já nejsem ani trochu, a tak mi už od celkém útlého věku pomáhá všechno spravit, naštelovat a vysvětlit, jak mám co používat.) 
Protiklady se přitahují.) Anežka s kamarádem Vojtou, který má bez šesti centimetrů dva metry. 
Na první pohled se to nezdá, ale být menší než ostatní s sebou nese řadu praktických problémů. Od obyčejného nakupování přes chůzi do schodů až po bolest namáhaných kloubů. Naštěstí ale existují věci, které podobné problémy pomáhají řešit. A právě na ně se soustředí Anežčina kolekce na Dejmidarek.cz, kterou jsme spolu daly dohromady. A na blogu najdete s Anežkou rozhovor, ve kterém hovoří o své nemoci a způsobu, jak se s ní dokázala vyrovnat. 

Tričko s vlkem z Anežčiny kolekce má tříčtvrteční rukávy, které Anežka miluje. Jsou jí totiž hezky akorát. 

20 komentářů

 1. Má můj největší respekt a obdiv a je hrozně krásná! Kolekce je bezvadná. Zdravím, pa holky! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu krásná krásná holka, ta ani žádná malovátka nepotřebuje!:)) Haha, prý na rande:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nepotřebuje, ale umí to s nima líp než já, její linky jsou legendary.)

   Vymazat
 3. Dobrý den, princezny,

  děkuju za celý blog, k dnešnímu příspěvku: občas si vzpomenu na to, co prý řekl Napoleon Bonaparte, když mu nějaký jeho generál chtěl pomoci s tím, že je větší: To máte příteli jako s uhlím a diamantem. Kus uhlí je rozhodně větší. Ale diamant má větší cenu.

  Tak hodně štěstí, jo, můj syn má podobnou poruchu - a zdráv a vesel. Jiřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkujeme za krásný komentář, Napoleon to řekl velmi moudře.)

   Vymazat
 4. Anežka je moc krásná! Jste super ségry! Holky mnoho pozdravů... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherný článek! Anežka je moc krásná a nejlepší je fotka u zrcadla s culíkama:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, to je naše oblíbená :) Jako malá byla hrozně vtipná. No asi jako teď Domi:)

   Vymazat
 6. článok je vynikajúci...a Anežke držím prsty, aby to s tým humorom zvládala ...

  OdpovědětVymazat
 7. Moc jí to sluší :) Je vidět, že k době máte velký vztah a tak to má být! :-))

  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak velký, jak velká ségra může k té mladší mít:)

   Vymazat
 8. Iri-moc krasne jsi to napsala. Je uzasne, jak Anezku podporujes. Uz ted ji mam rada! A moc ji drzim palce v zivote, ja se zase trapila vysokou postavou, protoze svych 184 cm mam uz od 12 let, takze znam tyhle prupovidky od spoluzaku. Ale ten pravy se stejne nasel, stejne jako pro Anezku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to sis asi taky užila ... Anežka se minimálně nikdy nebude trápit tím, že si kuli svýmu klukovi nemůže vzít podpatky.

   Vymazat
 9. Klobúk dolu, Tvoja sestra je naozaj krásny človek! Držím jej palce!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Na te prvni fotce ma hodne podobny rysy jako Domi :-) Pozdrav Anezce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, to jsou asi rysy naší mámy:) A taky zdravíme.

   Vymazat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)