Stránky

5 důvodů, proč se zamilovat do reality show Selling Sunset

Kdybych sem tam neposlouchala Kompot na Wavu, ani bych nevěděla, jaké reality show aktuálně frčí. Na Selling Sunset o sexy realitních makléřkách, které prodávají fancy domy za jednotky až desítky miliónů dolarů v LA, jsem ale dostala tip odjinud. Od své ex tchýně.) Hanka Biriczová tuhle Netflix show sice krátce probrala, ale Šimon Holý (jako většina chlapů, co o tom jen zaslechne) byl natolik plný předsudků a stál si za názorem, že po první řadě není o co stát (celkem jsou tři), že se ani nedivím, proč to tak rychle zabalila. Já jsem každopádně velkou fanynkou a hned vám řeknu, proč. 

1. Krásné domy

To je samozřejmě jasnačka a krásné navíc nejsou úplně všechny. Ale ty, ze 30. až 50. let, lehce šmrncnuté současným Nordicem a zároveň tak cosy, že byste brečeli, ty jsou prostě dreamy. Aktuální listing si můžete prohlédnout na jejich webu. Btw, nejdražší nemovitost za 75 miliónů, o jejíž ceně makléřka Davina vedla ostré diskuze s majitelem, se pořád neprodala. Má takovej menší bazén... :)

BEVERLY HILLS, CA 90210, 9 ložnic, 12 koupelen, 75 miliónů dolarů, K prodeji přes Oppenheim Group

2. Tvrdě pracující ženy

Konkrétně dvě (ze sedmi:) Nejblíž je mi Amanza, ex stylistka a současná makléřka, která se sama stará o dvě děti. Je vtipná, bezprostřední a má prostě dobře srovnané priority. Asi je to i tím, že už jí je 43, ale to tělo a obličej, i když botox mají všechny, to je prostě něco. Izraleka Maya se super přízvukem se taky stará o dvě děti, víceméně ještě miminka, buduje vztah s manželem a žeru její klidnou analytickou mysl. Jako jediná nahlíží do jádra byznysu a řeší i stavební proces investičních realit předtím, než jdou na trh.

Když si budete chtít zlepšit náladu, sledujte Amanzu na Insta. 

Maya vás zase inspiruje tím, jak dělá všechno správně. 


3. Angličtina

Domi se na tuhle show chtěla dívat se mnou, takže jsme nejdřív měly české titulky. Pak se odpojila, že už ji to neba, tak jsem přepla na anglické a teď se dívám podruhé bez nich. Angličtina je tady hodně hovorová, takže celkem lehká, sem tam termíny z reality světa (escrow, master, condo a spol. tam fčí pořád.), které se ale pak pořád opakují, takže je to celkem příjemná cesta, jak si zlepšit listening. No a přiznávám, že mě strašně baví ten holčičí talk, kterým vyniká hlavně Heather. Miluju její "Oooh, I loove it", Awesoooom, apod.)


Proč sledovat Heather na Instagramu? Protože je to sexy.)


4. Cool outfity

Všechny protagonistky jsou vysoké, nohaté, mají plastiku prsou a mega cvičí, takže by asi vypadaly dobře v čemkoli. A když navíc jen tak cokoli nenosí, dokážete si představit ten výsledek. Každá z nich má jiný styl, ale dá se říct, že co díl, to velká inspirace a to na různé příležitosti, protože děvčata tráví čas v práci, na kafíčkách, v restuaracích, párty a dvakrát je tam dokonce svatba. Ale samozřejmě jim to sekne, i když venčí psy, nebo doma pijou víno. 

Go for it - Heather's Insta
Go for it - Amanza's Insta

Go for it - Mary's Insta

Co jsem si z toho vzala za inspiraci: Rozhodně nemusím řešit svůj věk, protože jestli Mary je 38, Amanze dokonce 43 a vypadají a oblíkají se bez obav, že tohle číslo roste, já můžu dělat to samý. A dokonce i bez plastik:D Měla jsem období, že když můj věk přesáhne třicítku, měla bych se mírnit a začít se oblíkat, nevím, hmm, jak to říct, asi víc formálně, ale už je šest let poté, já nosím pořád to samý a budu v tom pokračovat i nadále. Amanza mě zaujala výběrem materiálů - hedvábí, samet... moc hezký. Mary sází na obepnutí svých křivek, ale dělá to hezky elegantně, to je asi cesta, která je mi nejbližší. No a Heather je prostě sexy & trendy, což se hodí ve chvíli, kdy jdete na rande s mladším klukem. Tak jako dneska já:)Sametový top, Křivák, Krajkové body, Leopardí svetr

5. Poučení do života

Kancelář Oppenhaim Group, kde se show natáčí, sídlí na rohu Sunset Blvd a Sunset Plaza Dr, specializuje se na prodej luxusních nemovitostí v Hollywood Hills a Sunset Strip a další byznys uzavírá v Beverly Hills, West Hollywoodu, Bel Air, Malibu a podobně, což znamená, že na zdejší mezilidské vztahy má (zdánlivě) velký vliv luxusní prostředí, kde všichni musí být (nebo vypadat) mladí, krásní a profesionální. 

I když se hodně scén blíží docu soap, kdy se uměle natočí to, co se ve skutečnosti opravdu stalo (svatba Mary a Romaina se například točila skoro dva roky poté, co se skutečně vzali), autenticita se tady neskryje. A tak vidíte, že nikdo není jen super a druhý jen bad ass, ale že každý má svůj cíl, kterému věnuje naximální úsilí, svoje city, co se často zraní, a když se s někým sblíží, tak v něm vzroste i empatie, porozumění a ochranářský pud. 

Holky se samozřejmě neustále hádají, majitelé, dvojčata Jason a Brett, je svou mužskou racionalitou tlumí a dostávají z nich to nejlepší, aby jim vydělaly co nejvíc peněz. Poučení pro mě tedy spočívá v tom, že musím vždycky zvážit, jestli moje cíle, za které tolik brojím, opravdu stojí za to (v čase se to mění, ale je fajn poučit se z chyb), a že i ty nejvíc nepříjemní lidé na světě, co mě naštvou, jen je vidím, mají svoje dobré já. Jen strach a sobectví jim brání ho někdy ukázat v pravém světle. 

Žádné komentáře

Okomentovat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)