Stránky

Když muži klamou tělem

Nevím jestli tím vynikají všichni muži, ale ten můj má dar zaregistrovat každé mé vzdychnutí nad něčím krásným a pak mě tím obdarovat (a přitom celou dobu bez jakýchkoliv náznaků a "nenápadných" otázek mlčet). Nad kovovým náramkem s "krajkovým" vzorem jsem povzdechla při prohlížení časopisu, Erotický Komiks jsem zase jednou vzala do ruky v knihkupectví. Já sama jsem si ani nepamatovala, že u toho byl. Takže mě o Vánocích zase překvapil -  a zase moc příjemně.)
Náramek je vyfocený vedle mojí oblíbené kočky, kterou jsem konečně doplnila do příspěvku o Eames Bird31 komentářů

 1. Mám stejné zkušenosti! :) Je to hezký pocit, že si všímá! :) A já si toho moc vážím...ty asi taky. ;)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, víš, že jo, Oli:) Je to krásný, jen mu neumím "konkurovat", on totiž nad ničím nevzdychá:))

   Vymazat
  2. Zase musím přikývnout, nad ničím nevzdychá :))))

   Vymazat
 2. Moje drahá polovička taky ovládá překvapení a vždycky potěší. I když já mám raději dárky zážitkové, tak to má možná snadnější. Nebo naopak? Nejvíce se mu podařil dárek k narozeninám v podobě osobního setkání s mým oblíbeným architektem Z.Fránkem, spojené s věnováním jeho knihy a osobním pozváním na vernisáž jeho výstavy. Byla jsem v sedmém nebi :-) A celou dobu jsem neměla ani tušení, že něco takového chystá. Takže buďme rády za takové muže, že? Kočka je moc pěkná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak to je opravdu krásné! Ano, buďme za ně rády:)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Děkuju, v takových chvílích si to opravdu myslím:)

   Vymazat
 4. Tak to Iri trochu závidím, toho mýho větší všímavosti pořád nemůžu naučit :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase vás vzal Ali na luxusní prázdniny:)))) A možná jenom málo vzdycháš - stačí jednou, ale pořádně:))

   Vymazat
  2. To jo, do Austrálie bych se asi jinak nedostala....ale zas takové prázdiny to nejsou, celé dny sama se Sárou jsou celkem náročné, to asi znáš sama ;-) S tím vzdycháním to zkusím :-)

   Vymazat
 5. Můj manžel před Vánocemi naprosto pronikl do problematiky šicích strojů, vše dokonale nastudoval a poté zakoupil. Bezchybně. Takže kdybyste některá chtěla poradit, ptejte se HO! ... :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, mě to nepřekvapuje muži a stroje patří k sobě:) Ne, Roso, je úžasný! Jsem zvědavá, jestli nějaká brzo založí blog jenom o tom svém.))) Možná to bude nový hit:)

   Vymazat
 6. To je opravdu nádherný dar, toho si važ :)
  Náramek je krásný, taky by se mi podobný líbil.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuju Allie, vážím. A náramek je z tohoto webu: http://www.presence.cz/naramky-2/detail/naramek-c00-683-60-/?pl_art_ssegr1=595

  OdpovědětVymazat
 8. Erotický komiks by mi přítel určitě taky rád koupil, nemám pochyb.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) Když on tohle umění nemá moc rád, to jen pro mě je to art.) Společné prohlížení tak zrovna nehrozí :D

   Vymazat
 9. Tak to gratuji k úžasnému muži:)
  Můj muž si ničeho nevšímá....tedy zrovna si všiml, co to tu píšu a prohlásil, že máme přeci společný účet a že když něco chci, mám si koupit - on to prý také tak dělá:D
  Asi nepochopí, že nejde jen o tu věc, ale i tu všímavost. Ikdyž je fakt, že mi muž, když nad něčím vzdychám, rovnou řekne, ať si to koupím....ale to prostě postrádá to překvapení a potěšení z toho, že si chlap všimne, potajmu koupí a pak předá:)

  OdpovědětVymazat
 10. Ale slečno Nespokojená, společný účet by se mnohým ženám myslím moc líbil:)) Ale chápu, co Ti chybí... muži mají omezenou míru citlivosti a každý ji tak používá jen na něco - ten Tvůj Ti tenhle druh nevšímavosti určitě vynahrazuje něčím jiným, hmm?,)

  OdpovědětVymazat
 11. Krásné dárky...to já jsem zatím ve fázi, že si něco vyberu a on zaplatí:DDD nicméně dnes mi byla připravena luxusní snídaně, takže to se plně kompenzuje:))) a ten náramek prostě nemá chybu:))

  OdpovědětVymazat
 12. Wau, tak to respekt chlapovi za takový originální erotický dárek :) Ten můj mi taky jednou chtěl dopřát asi hodně erotiky a pořídil mi tohle. Je to vlastně taková "viagra" pro ženy. A já jsem se nejdřív tak trochu urazila, protože jsem si řekla, že si o mě asi myslí, že jsem frigidní. Ale nakonec to byla bomba a užívali jsme si několik hodin, snad 13x nebo už nevím kolikrát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Girls experiencing troublesome stretches in their sexual lives might benefit from taking Lovegra 100mg. The prescription has reestablished sexual existences of a lot of women over the globe. Whenever fertile organ of girls becomes heartless, it turns into an obstacle in women sexual life. Ladies' advantage from sex likewise begins blurring. For treating this condition, the admission of Lovegra is projected. This oral medication consists of virility drug turn. It treats coldheartedness of the sexual organ in women and liberates them from sexual blues. The medication additionally develops blood supply to the canal region, which erases coldheartedness. Lovegra may be a viable medication and its impact keeps going for almost 5 hours. Due to its pink color, Lovegra is also known as pink medication.

   Read more :
   Fildena 100 mg
   Fliban

   Vymazat
 13. Super Vilitra contains the powerful fixing specialist Vardenafil. Customary Vardenafil works for pretty much every male with erectile brokenness and is perhaps the most strong and powerful treatment accessible. Sildenafil is an effective medication with a half-existence of at minimum an hour longer than erectile brokenness pills. Vardenafil is more costly to make than sildenafil tablets, however it is likewise connected with amazing outcomes. Super Vilitra which is also called Generic Vardenafil.

  caverta 100 tablet is used for the treatment of erectile brokenness and other male sexual limit issues. The powerful fixing in the drug is sildenafil. It is generally used to increase circulation system to the penis to help a man get and uphold his erection to work on sexual movement. The use of alcohol should be kept to a base level as it would set off accidental impacts like wooziness, passing out or exhaustion.

  OdpovědětVymazat
 14. Modalert 200mg having generic substance Modafinil is a wakefulness agent that helps patients stay awake.
  Modalert Modafinil is a much milder stimulant than Adderall, and its mild stimulant properties allow for using it in varied situations to address lethargy and sleepiness without the potential for inducing anxiety, jitteriness, irritability, or agitation.
  100 Tablet is used in the treatment of excessive daytime sleepiness (narcolepsy). It improves wakefulness and helps you to stay awake and reduces the tendency to fall asleep during the day, thus restoring the normal sleep cycle.
  The recommended dose for modafinil is 200mg taken once daily. Modafinil has been found to be well-tolerated, with a low incidence of adverse effects and low potential for abuse .

  OdpovědětVymazat
 15. Modvigil 200m mg is the name of a brand of the drug Modafinil and HAB Pharma based in India is the manufacturer of this product. The drug Modafinil is a prescription-based medication, so you cannot buy it as an over-the-counter medication. It has properties that make it suitable for the treatment of conditions that involve excessive sleepiness. It is also used as a nootropic and recommended for the treatment of attention deficit disorders. Its properties also allow people to deal with depression in a better way.
  It boosts dopamine production in the body, which can serve as motivation for achieving our day-to-day tasks. This property makes Modafinil an ideal medication for people struggling with depression.
  Another key benefit of Modvigil 200 is the increased concentration span that it offers. This drug gives this benefit as it cuts down distractions and even helps in controlling impulsive thoughts and behavior.

  OdpovědětVymazat
 16. Artvigil 150 mg is the best generic form of armodafinil that you can buy online. Each tablet includes 150 mg of the active ingredient armodafinil. Armodafinil is for users seeking a more focussed, longer lasting and more consistent feeling of alertness.
  If you have a condition for which the medication is approved, such as narcolepsy or sleep apnea, you should take a single Artvigil-150 mg tablet in the morning of every day.
  If you need the drug for shift work sleep disorder which is also an approved condition, you should take Armodafinil tablet approximately one hour before the work shift start.
  If you want to boost your cognitive function, be energetic after a sleepless night, or use the tablets to focus but do not have any conditions that influence these functions, you should start taking the tablets from a half of the regular dosage, i.e. 75 mg or a half of a tablet in the morning. For some individuals this dosage is enough and the raise of it isn’t necessary. If you still feel that you need a higher dosage, you can try using 150 mg tablet, but do not take it in the same you took a half of the daily dosage as you can start suffering from an overdose.

  OdpovědětVymazat
 17. A decreased size of the record prepares the client to move the documents easily and comfort to different stages. A merge pdf online record is a PC application which can be gotten to on any framework which has any sort of design. The security highlights of the Split pdf online record empower a client to scramble the reports with passwords.
  Rotate pdf online

  OdpovědětVymazat
 18. iverjohnShould you take ivermectin to prevent Covid? The drug has been proven to work in the vast majority of cases where it’s used, but it also comes with some serious side effects like vomiting, severe rash and death.

  OdpovědětVymazat
 19. However, it is not an effective medication for those infected with pinworm or threadworm infections, which are known as nematodes.
  In order to be effective at treating these parasites, one must have an injection or an oral dose ofbuy ivermectin online every day for up to three days depending on the severity of infection.

  OdpovědětVymazat
 20. Many people may not know that iverjohn! can have side effects, including affecting your heart. The drug is used to prevent heartworm disease in dogs and cats, but it can also cause a type of arrhythmia called atrial fibrillation. Atrial fibrillation is an irregular heartbeat that often leads to a stroke. It's important for anyone who has been prescribed https://buyivermectin24.com/product/buy-iverjohn-6-mg-ivermectin/ to be aware of the potential risk. You should also talk with your doctor if you experience any symptoms such as shortness of breath or a fast heart rate while taking this medication.

  OdpovědětVymazat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)