Stránky

Hip. Running Club

V pražských Vršovicích vznikl zajímavý projekt, který spojuje zdravý pohyb s krásnými věcmi. Konkrétně běh a jógu, kterým se člověk může věnovat v obklopení designu, módy a umění. Hip. Running Club se prezentuje jako alternativní rodinný klub, jehož zakladatelé se po vzoru brazilského Ria, kde je sport přirozenou součástí každodenního života, rozhodli podobný koncept založit i v Praze. Tak aby se městský člověk věnoval sportu v příjemném prostředí, ve kterém se počítá s dobrým jídlem, hudbou, zábavou i se zmiňovaným designem a uměním.Hip. Running Club
Za nápadem stojí malířka Lucie Jindrák Skřivánková a její muž Jan Alex Jindrák, který se spolu s Adamem Štěchem ze skupiny Okolo věnuje projektu Urban Expedition. Pamatuju si, že jsem oba dva zpovídala během prvního ročníku Korso Krymská v kreativním prostoru MU koncept. Tehdy šlo o krátkou reportáž pro ČTK, pro níž jsem ještě v roce 2013 psala. A Jindra mi při té příležitosti prodal šaty od Koko, které v MU visely na ramínku. 

Zakladatelé Hip. Running Clubu Lucie Skřivánková a Alex Jindrák. Fotka je z webu O bytech a lidech, kde se můžete podívat, jak tenhle umělecký pár bydlí. 


Lucie se kromě malby věnuje i navrhování oblečení a pořídit od ní můžete také módní i interiérové doplňky. Třeba psaníčka z malířského plátna nebo sklobetonové svícny a misky. S její tvorbou se samozřejmě můžete setkat přímo v Hip. Running Clubu, objednat se dá také online

Od Lucie Skřivánkové je v téhle koláži jen kresba. Šaty navrhla Hanka Frišonsová (od níž mám ty skvělé modré oboustranné šaty.)


Tohle všechno už ale od Lucie je. Litografie inspirovaná Prahou, psaníčko i oblečky z letošní kolekce pro jaro a léto.


Brány H.R.C. se veřejnosti otevřou v pondělí 17. srpna, kdy naplno začne zdejší program. Přihlásit se můžete třeba na lekce ranního běhu nebo Lunch Jógy. Lu s Alexem zároveň rozjeli kampaň na Hithitu s minimálním cílem vybrat 160.000 korun na nákup houpacích sítí Kammok.

2 komentáře

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)