Stránky

Sladká pleť s vůní vanilky

Zářijové vydání časopisu Kreativ mě inspirovalo k uspořádání malé holčičí párty. Jedno z témat se totiž věnuje přírodní kosmetice a přináší nápady, jak si doma vyrobit vlastní kosmetické přípravky. Nejvíc me zaujal recept na kávovou masku. Doma ale kafe nevedeme, chyběl nám i hnědý cukr a tak jsme zaimprovizovaly. Cukr jsme použily vanilkový, kávu nahradily lněnými semínky a místo oleje přidaly jogurt. Dobré to bylo. Na chuť i pro pleť:) 

Měkounký černobílý ručník Ikat je z A La Maison, ten s ptáčkem je z H&M Home. Keramická mistička je od emamamisu.Naše domácí kosmetické kuchtění bylo příjemné, účinkem si ale úplně jistá nejsem.) Proto přírodní péči o svou pleť ráda přenechám profesionálům. Z poslední doby mám zkušenost třeba se sprchovým gelem s hnědým cukrem (kůže je krásně jemná a příjemně voní) a zatím jen očima obdivuju kosmetiku Mylo

A moc ráda si nechám poradit, co v této oblasti funguje vám.

3 komentáře

  1. tak to musím vyzkoušet, díky za inspiraci :)

    OdpovědětSmazat
  2. A dokážou ty lněné semínka zastat tu funkci kávy v téhle masce? Já totiž bojuji s kruhy pod očima. Ona ta káva krásně prokrví pokožku a ty kruhy by se mohly redukovat. Už jsem vyzkoušela všechny možné přípravky, ale ta kávová maska zatím něj. I když já už jsem na tom tak, že jsem uvažovala i o nějaké takové proceduře. To bych měla alespoň na čas klid :)

    OdpovědětSmazat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)