Stránky

Jak budeme bydlet v roce 2019?

Samozřejmě že tak, jak budeme chtít. I když ale při novoroční proměně bytu sáhnete po osvědčené klasice, budete hledat v bazarech nebo se chystáte do nějakého DIY projektu, online i offline inspirace vás chtě nechtě ovlivní. Někdo odolá víc, někdo méně a já osobně se tomu ani trochu nebráním. Letošní trendy mi jdou rovnou na ruku. 

1. Útulně

Villa Josefina

S rokem 2019 přichází nová energie, která zrající myšlenky konečně promění v činy. Budeme tvořit, měnit a budovat. A k tomu doma potřebujeme dokonalé zázemí. Pomůžou k němu vestavné schovky, hřejivé deky a milé drobnosti. 

Jak na to? Pokud se neplánujete pouštět do větších stavebních úprav, což zahrnuje třeba zřízení lavice u okna (můj plán pro letošní prázdniny), útulno vytvořte skrz kožešiny, polštářky, křesílka v rohu a mléčné lampičky.  

Kožešinka, polštář, hrnek, lampička

2. Na míru 

Plykea zkrášluje Ikea kuchyně deskami z překližky

Už dávno neplatí, že na návštěvách poznáte, co všechno je tady z Ikey. Na trhu roste počet firem, které nábytek švédského řetězce umožní upravit podle vlastního vkusu. A nejen to. S nábytkem nově přichází i Society6, takže můžete mít lavice, komodu nebo stolek opatřené motivem talentovaného ilustrátora, který si sami vyberete. 

Jak na to: Pokud je pro vás změna kuchyně moc velké sousto, pořiďte si nějaký vymazlený ilustrovaný kousek, nebo si v Anglické sezóně nechte natřít nábytek do vysněného odstínu.

Komiksová tabule, Nožičky k nábytku Ikea Bemz, plakát, stolek

3. Udržitelně

H&M Home

Nejekologičtější jsou samozřejmě ty nákupy, ke kterým vůbec nedojde.) Ale když už se k nim chystáme, je určitě lepší vybírat z těch šetrnějších variant. Třeba u lokálních řemeslníků nebo v sekcích řetězců, které jsou na to zaměřené. H&M Home má Conscious, Zara Home zase Join Life.

Polštář, talířky, odstraňovač skvrn, koš

Který z trendů jde na ruku vám?

2 komentáře

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)