Stránky

3 firmy, které za Váš nákup zasadí strom.

Nejekologičtější nákup je takový, který vůbec neuděláte. Svatá pravda, ale ruku na srdce, jen málokdo z nás je ochotný žít tak, že se bez pořizování nových věcí obejde. Prodeje tak rostou a s nimi také ekologická zátěž firem. Ty uvědomělejší se snaží přírodě něco vrátit, třeba právě vysazováním stromů. Tyto vytrvalé rostliny vstřebávají oxid uhličitý, produkují kyslík, stabilizují klima a pomáhají zadržovat vodu v krajině. A také poskytují domov živočichům a rostlinám. Takže, co zadat do vyhledávače, když potřebujete nakupovat, nebo se třeba stěhovat?


Francouzská značka přírodní kosmetiky si v roce 2007 dala za cíl vysázet po celém světě milion stromů. Jak to dopadlo? Na konci roku 2020 svůj plán stonásobně překročila. Do roku 2025 plánuje vysázet dalších 35 milionů stromů a vy jí s tím můžete pomoct. Jak? Nákupem koncentrovaných sprchových gelů (na umytí stačí jedna kapka) nebo tuhých ekologických šamponů

Do sázení stromů se zapojují i samotní zaměstnanci Yves Rocher. 

2. Stěhuju.cz

Za svůj život jsem se stěhovala skoro desetkrát a pokaždé s cílem zminimalizovat co nejvíc věcí, takže jsem ve výsledku stěhováky nepotřebovala. Pokud by se ale stalo, že ano, asi bych měla problém co nejdřív sehnat někoho, kdo mě odstěhuje rychle, spolehlivě a bez poškozených věcí. Pražský start-up tohle všechno zvládne za vás. Spolupracuje s desítkami stěhovacích firem v České republice, díky čemuž se mu daří realizovat 98 procent poptávek v požadovaném termínu. Stačí vyplnit formulář na webu a zařadit se mezi spokojené zákazníky, kteří díky této službě ušetřili v průměru 3 hodiny a 18 minut. Firma za každé stěhování vysadí jeden strom. Přírodě tak vrací duby, jedle, smrky a javory. 

Stěhování? Pohodička!


Na tomhle e-shopu pořídíte doplňky stravy, zdravou sváču (třeba ořechová másla nebo proteinové tyčinky), kosmetiku, kvalitní kafe a čaje i věci do bytu. Kromě eko nákupů vás může zahřát na srdci také fakt, že když tady utratíte více než 2000 Kč, beskydské lesy budou bohatší o nový strom. Zajímavý je také slovníček biohacking pojmů, nebo podcasty o zdraví.

Do sázení se můžete i sami zapojit. Detaily buď v newsletteru, nebo na blogu

Žádné komentáře

Okomentovat

Těším se vaše názory, postřehy a připomínky, které mě motivují psát dál:)